Ankara'da Hayat VarSeren Erciyas & Serkan İzci (Lavarla)

Hayat Sokakta   //  22 Ocak 2020 @ 2:30

Lavarla, "Ankara'da hayat yok!" şeklinde yayılmış olan bir ön yargıyı kırmak, kente ve kentli olmaya dair hikayeler anlatmak için yola çıkan gönüllü bir oluşum. 2015'ten beri aktif olarak çalışan Lavarla, Ankara'da birtakım algıları kırmayı, herkese ulaşabilmeyi, bir değişim yaratmayı ve insanları harekete geçirmeyi nasıl başardığını 21 Ocak akşamı Mimarlar Derneği'nde katılımcılarla paylaşacak.

Seren Erciyas

Lavarla'nın iki kurucu ortağından birisi olan Seren Erciyas, lisans eğitimini 2014 yılında Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde, yüksek lisansını ise ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı. Bir düşünce kuruluşunda çalışır, Lavarla'da yayın süreçlerini kontrol eder, kent çalışmalarına ilgi duyar, okur, yazar, hayvan sever ve gezer.

Serkan İzci

Lavarla'nın iki kurucu ortağından birisi olan Serkan İzci Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun oldu, aynı zamanda İzmir ve Ankara'da birçok grupta baterist olarak yer aldı. 2015 yılında da Lavarla'nın fitilini ateşledi. Bir tekstil firmasında üretim mühendisi olarak çalışır, mütemadiyen hayallerinin peşinden koşar.