ODTÜ'den Geçen Bir YolUzay Doğan, Ege Doğan

Sergi Açılışı   //   4 Mayıs 2019 @ 2:30

İki kardeşin lisans eğitimi boyunca yaptıkları resimlerin sergilenecek olduğu bu etkinlikte, aynı ortamın nasıl farklı deneyimler ve farklı sanatlar yaratabileceği gösterilmek isteniyor. Sergide yer alacak olan resimler, tual ve ahşap üzerine akrilik, pastel ve çini mürekkebi ile üretildi.

Uzay Doğan

Sanatçı 1995 yılında İzmir’de ikiz kardeşi Ege Doğan ile doğdu; ilkokul ve lise yıllarını orada geçirdi. 2013 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünü kazanmasıyla Ankara’ya taşındı, hâlâ bu bölümün lisans öğrencisidir. İlk kişisel sergisini 2015 yılında ODTÜ Kütüphanesinde açtı ve bunun ardından 2016, 2017 ve 2018 yılında olmak üzere toplamda dört kişisel sergiye imza attı. 2018 senesinde ayrıca kardeşi Ege ile ortak bir sergi düzenledi. Kişisel sergilerin yanı sıra 2013 yılından beri ODTÜ Kültür Kongre Merkezi, Nazım Hikmet Kültür Merkezi, Başkent Üniversitesi, ODTÜ Kütüphanesi’nde düzenlenen çeşitli sergilerde yer aldı. Sergilerinde suluboya, dijital baskı resim, ahşap üzerine çini mürekkebi ve akrilik gibi farklı medyalar denemektedir.

Ege Doğan

Sanatçı 1995 yılında ikiz kardeşi Uzay Doğan ile doğdu, ilkokul ve lise yıllarını orada geçirdi. 2013 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünü kazanmasıyla Ankara’ya taşındı, hâlâ bu bölümün lisans öğrencisidir. 2014 yılında ODTÜ Kütüphanesinde dijital baskılardan oluşan bir resim sergisi açtı. 2018 yılında ise yine aynı sergi salonunda kardeşi Uzay ile birlikte, tual, ahşap ve cam üzerine akrilik çalıştığı resimlerinin yer aldığı ortak bir sergi açtı. Ayrıca, 2013 yılından beri ODTÜ Kültür Kongre Merkezi, Nazım Hikmet Kültür Merkezi, Başkent Üniversitesi ve ODTÜ Kütüphanesinde düzenlenen çeşitli karma sergilerde yer aldı.