Kentte Renk AvıYener Torun

Sergi Açılışı   //  21 Aralık 2016 @ 2:30

Yener Torun bu sunumda hobi olarak başlayan, sosyal medyada ve basında gördüğü ilgi sayesinde bir tutkuya ve sonunda mesleğe dönüşen fotoğrafçılık hikayesini; zamanla fotoğrafın kendini ifade etme biçimine nasıl dönüştüğünü ve renkli mekanların peşinde ziyaret ettiği kentin bilinmeyen kesimlerinde edindiği izlenimleri paylaşacaktır.

Yener Torun

Yener Torun 1982'de Turhal'da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi'nde mimarlık eğitimi aldı. 2014'te İstanbul'un merkezinden uzak, az bilinen mahallelerinde renklerin ve geometrinin ön plana çıktığı bir fotoğraf serisine başladı. Instagram üzerinden paylaştığı fotoğrafları yurt içinde ve dışında kısa sürede büyük ilgi gördü. Çalışmaları The Guardian, The Washington Post, Designboom, Architizer gibi pek çok mecrada yayınlandı. Yakın zamanda Global Art Affairs tarafından 57. Venedik Bienali'nin paralel etkinliklerinden Personal Structures: Time-Space-Existence sergisine fotoğraf sanatçısı olarak davet edildi.

Kişisel çalışmalarının ve sergilerin yanısıra Yener Torun 2015'ten bu yana birçok marka ve kurum için farklı platformlarda kullanılmak üzere görsel içerik üretmek suretiyle profesyonel fotoğrafçılık çalışmalarını da sürdürmektedir.